1398/06/13 عملیات لایروبی رودخانه سیاهرود بومهن آغاز شد
عملیات لایروبی رودخانه سیاهرود بومهن آغاز شد

شهردار بومهن از انجام لایروبی رودخانه سیاهرود در آخرین ماه از فصل تابستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری بومهن؛ وجود شاخ و برگ درختان، رویش نهال، انباشت سنگ و رسوبات از جمله موانعی است که به مرور در مسیر رودخانه ها ایجاد گردیده و موجب می شود تا در زمان بارش موجب انسداد گردیده و با انحراف سیلاب آسیبهای گسترده ای را به اراضی کشاورزی و انهار وارد نماید، لذا لایروبی مسیل سیاهرود بطور جدی در دستور کار حوزه خدمات شهری قرار گرفته است.

 

شهردار بومهن در این خصوص گفت: عملیات لایروبی با بهره گیری از ماشین آلات راه سازی توسط پیمانکار مجرب تحت نظارت واحد خدمات شهری در حال اجرا می باشد.

 

وی  تاکید کرد: باتوجه به حجم آب جاری رودخانه سیاهرود در پی بارندگیهای سال گذشته و عدم شیب مناسبت در هدایت آبهای سطحی نیاز است لایروبی انهار، کانالها و آبراه ها بطور مستمر در فواصل زمانی معین جهت پیشگری از خسارات احتمالی سیلاب انجام گردد.

 

علی بخشی با اشاره به اینکه لایروبی رودخانه ها مانع وقوع سیلاب می شود اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهری شهرداری بومهن تمام توان و تلاش خود را در این زمینه بکار گرفته تا ضمن حفظ بهداشت محیط و جاری شدن آب در سطح رودخانه با حفاظت وکنترل سیلاب ،از طغیان و خسارات احتمالی جلوگیری نماید.

 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 56
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شهرداری بومهن می باشد.
Powered by DorsaPortal