1398/12/13 آخرین سخن دکتر سعید علی بخشی با مردم فهیم و شریف شهر بومهن
آخرین سخن دکتر سعید علی بخشی با مردم فهیم و شریف شهر بومهن

با عرض سلام خدمت مردم خوب، نجیب و فهیم شهر بومهن؛ حالا که دیگر در خدمت شما سروران گرامی نیستم؛ مطالبی که تاکنون عنوان نکرده ام و حاصل تلاش پرسنل زحمت کش شهرداری و شورای شهر بومهن می باشد؛ به صورت مختصر بیان می کنم.

 

از روزی که مسئولیت مدیریت شهری در شهر بومهن را پذیرفتم؛ می دانستم بزرگترین و مهمترین چالش مسئولیتی ام را پذیرفته ام؛ پذیرفتن شهری که بعد از اتفاقات ناخوشایندی که در مدیریت قبلی اتفاق افتاده بود؛ با کلی بدهی و شبکه به اصطلاح عنکبوتی که بارها در محافل عمومی و شبکه مجازی عنوان شده بود؛ مسئولیت اینجانب را بعنوان خدمتگزار سخت می نمود؛ شهرداری که حدوداً 6 میلیارد تومان مازاد منفی پرداختی داشت؛ کارهای بدون قرارداد؛ هزینه های جاری بسیار بالا، نیروهایی که سرخورده شده بودند؛ نیروهای روزمزد در فضای سبز و فرهنگسراها، شکایات مردمی بسیار در دیوان و محاکم قضائی و... ؛ وضعیت بد املاک شهرداری؛ خیلی از مسائل دیگر.

 
خاطرتان باشد در اولین اقدام جلوی حقوق های نجومی پرداخت شده در شهرداری را گرفتم (300 میلیون) در ماه اول کسر گردید و قطعاً بدون طبعات نبوده؛ اما از همان روز اول با عهدی که با خداوند تعالی بستیم و با کمک پرسنل خدوم شهرداری کمر همت بستیم و نظم و سلامت اداری را سرلوحه خود قرار دادیم، نظم و شفافیت در اسناد مالی، نظم در سیستم اداری، نظم در سیستم املاک و اموال شهرداری، به حاشیه راندن شبکه به اصطلاح عنکبوتی به طوری که علی رغم افزایش 20 درصدی حقوق در سال 97 و همچنین بالا رفتن نجومی هزینه های شهرداری و بهای خدمات در سال 97 فقط 400 میلیون تومان به هزینه های جاری شهرداری اضافه گردید[حداقل 6 میلیارد تومان صرفه جوئی] و به جرأت عرض می کنیم که این رویه در شهرداری های استان تهران بی بدیل می باشد.
 
برای اولین بار در شهرداری بومهن سیستم یکپارچه اتوماسیون اداری، اموال درآمد و... نصب و راه اندازی گردید؛ برای اولین بار بدهکاران به سیستم شهرداری امنیت نداشتند به طوری که بیش از150 نفر ممنوع الخروج، 18 املاک و اموال و حدود 40 میلیارد تومان از طریق اجرای ثبت به نفع شهرداری و مردم از بدهکاران به شهرداری عودت داده شد؛ سیستم املاک نصب و راه اندازی شد و در این بین خیلی از املاک مبهم مشخص و متأسفانه خیلی هم نامشخص می باشد؛ که از طریق مراجع قضائی پیگیریم؛ نرم افزار درآمد نصب گردید؛ و در حال حاضر مغایرت گیری درآمد شهرداری همانند شرکت های مهم و سازمان های خاص بصورت روزانه می باشد نه ماهیانه؛ باعث افتخار است بگوییم؛ در سال 97 و 98 هزینه های عمرانی شهرداری طبق بودجه های مصوب شورای محترم اسلامی شهر به درصدهای قانونی خود رسید.
 

در حال حاضر تعداد 4 سرای محله بزرگ و مجهز؛ یک سوله ورزشی دو طبقه، شبستان مقبره الشهداء و دو زمین چمن مصنوعی و بیش از 40 پروژه کوچک و بزرگ برای رفاه حال شهروندان در حال احداث می باشد؛ که امیدوارم در هفته دولت و به دست توانمند پرسنل شهرداری و اعضا محترم شورای شهر به بهره برداری برسند.

 

در حال حاضر شهرداری بومهن بیش از 43میلیارد تومان پول مازاد بر هزینه های انجام شده در حساب دارد؛ بیش از 20 ملک خوب و ارزنده در این دوران به تملک شهرداری در آمده است [حداقل ارزش ریالی 30 میلیارد تومان] و هیچگونه بدهی نیز به ادارات دولتی مانند، دارائی، بیمه و پیمانکارهایی که مشغول هستند ندارد.

 

اینها بخش بسیار کوچکی از زحمات فرزندان شما در شهرداری بومهن و خادمان شما در شورای اسلامی شهر بومهن می باشد؛ باشد که مقبول شما و درگاه احدیت قرار گیرد.

 

اینجانب نیز؛ از حضور شما سروران گرامی مرخص می شوم و امیدوارم که این بنده حقیر و سراپا تقصیر را عفو نموده و به بزرگی خود ببخشید.

 

سعید علی بخشی

شهردار بومهن

13/اسفند ماه/1398
 

 

 

 

تعداد بازدید: 331
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شهرداری بومهن می باشد.
Powered by DorsaPortal