1398/06/28 جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهری در شهرداری بومهن برگزار شد
جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهری در شهرداری بومهن برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری بومهن، جلسه کارگروه مدیریت پسماند با حضور نماینده شورای اسلامی شهر بومهن،رئیس اداره بهداشت و درمان، نماینده اتاق اصناف، مدیرعامل پسماند شهرستان پردیس و دماوند،کارشناسان خدمات شهری، نماینده حقوقی شهرداری، پیمانکاران زباله خشک ،ضایعات و امورشهر در محل سالن جلسات شهرداری برگزارشد.

 

از مهمترین مسائل مطروحه در این جلسه راه اندازی و ساماندهی سایت نگهداری و عقیم سازی سگهای سرگردان،تعیین ضابط قضایی مدیریت پسماند،آموزش همگانی شهروندان،ساماندهی پسماند عفونی،کاهش تولید زباله، تفکیک از مبدا،جمع آوری اصولی و بازیافت صحیح  بوده که مورد بحث و بررسی اعضاء قرارگرفت.

 

در ادامه جلسه پیمانکار پسماند خشک و ضایعات قابل بازیافت،طی گزارشی در خصوص فعالیتهای انجام شده و عملیات اجرایی، انتظارات خود را از مجموعه نظارتی به اطلاع حاضرین رسانید.

 

سپس نماینده شورای اسلامی شهر بر امر آموزش شهروندی و انجام فعالیت طبق استاندارد تاکید نمود و اطلاع رسانی و دعوت از خبرنگاران  جهت انعکاس اخبار خوب و موثر پیرامون ساماندهی سگهای بلاصاحب را خواستار شد .

 

وی تاکید کرد از هر ده موضوع مطروحه ، حتی اگر یک موضوع به نحو شایسته انجام شود رضایت مندی شهروندان را به دنبال خواهد داشت.

 

همچنین نمایندگان اتاق اصناف و بهداشت و ناظرین امورشهر بر موضوع هماهنگی و همکاری و تعامل بیشتر پیمانکار بر اجرای قانون مدیریت پسماند تاکید کردند.

 

در ادامه این جلسه مسائلی مانند جریان وجود زباله دزدها در شهر،برخورد با تخلیه کنندگان نخاله در سطح شهر، ضرورت صدور مجوز احکام ضابط قضایی، لزوم همکاری محیط زیست و بهداشت با شهرداری و سایر دستگاهای نظارتی، تاکید بر مطالعه قانون مدیریت پسماند و آیین نامه اجرایی آن توسط ناظرین و پیمانکاران، طرح و مورد بحث و بررسی  قرار گرفت و اخذ تصمیمات در خصوص این مسائل  به جلسه بعدی موکول شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 26
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شهرداری بومهن می باشد.
Powered by DorsaPortal