1398/06/25    نصب و راه اندازی دستگاه شتاب نگار نسل چهارم توسط شهرداری بومهن
نصب و راه اندازی دستگاه شتاب نگار نسل چهارم توسط شهرداری بومهن


با پیگیری های مدیریت بحران شهرداری بومهن دستگاه شتاب نگار برخط نسل چهارم در محوطه ساختمان شهرداری نصب و راه اندازی شد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری بومهن ،ابراهیم پور کارشناس ارشد شبکه شتاب نگاری کشور در خصوص رویکرد شبکه شتاب نگاری استان با اشاره به اینکه گام اول انتقال 35 دستگاه شتاب نگار از داخل ساختمان به محوطه ایستگاه ها وFree Filed(میدان آزاد) ایستگاه های با استاندارد های خاص شتاب نگارها است، افزود:گام دوم نصب دستگاه های شتاب نگار راه اندازی سامانه پاسخ سریع و هشدارسریع هم انجام می شود.

 

وی در خصوص سامانه پاسخ سریع اظهار کرد: پس از وقوع زلزله با استفاده از نقشه های Shake Map و تهیه نقشه برآورد خسارت بر اساس مقادیر طیفی و شناسایی مناطق با شتاب و تخریب زیاد بر اساس اطلاعات پردازش شده توسط دستگا ه های شتاب نگار بر خط اطلاع رسانی دقیق در اختیار مسئولان استان، ستاد مدیریت بحران و امدادگران قرار می گیرد. 

 

ابراهیم پور ادامه داد: با اجرای زیر ساخت چندین ثانیه قبل از زمین لرزه قطع شریان های اصلی گاز، برق و توقف نیروگاه ها ،کار کارخانجات و کارهای خطرناک هشدار داده می شود.

 

وی در خصوص مهمترین موارد کاربردی این دستگاه ها گفت:طبق ضرایب آیین نامه 2 هزار و 800 مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی،شتاب و وقوع مکان زمین لرزه مشخص ثبت می شود و در مهندسی زلزله، تحلیل سازه ها و شناخت زمین شناسی منطقه کاربرد اصولی دارد.

 

 

 

 

 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 41
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شهرداری بومهن می باشد.
Powered by DorsaPortal