1397/10/09 برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پردیس
برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پردیس

هدف از تشکیل این جلسه برنامه ریزی برای برگزاری کارگاه های آموزشی، تبیین فضایل اخلاقی در سطح ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها و همچنین بررسی راهکارهای افزایش مشارکت ادارات عضو به منظور غنی سازی جلسات و ارائه پیشنهادات کاربردی در حوزه فرهنگ عمومی بود.


امام جمعه شهرستان در ابتدا مولفه های فرهنگی و مذهبی را موجب انسجام و یکنواختی جامعه دانست و در ادامه به تشریح برخی از فضایل اخلاقی پرداخت و افزود: فضایل اخلاقی مجموعه ای گسترده از اخلاق، رفتار و عادات را شامل می شود که می توان با تبیین و تشریح این موارد در محیط های گوناگون و برای اقشار مختلف جامعه، در ترویج آن موثر واقع شد.


صادق بنیادی معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری پردیس نیز سرلوحه قرار دادن باور خدمت به مردم را یکی از فضایل اخلاقی کارمندان ادارات و نهادها دانست و گفت: رعایت حق الناس که تکریم مراجعین به ادارات یکی از مصادیق آن است ، بزرگترین وظیفه هر انسانی است و موجب ترویج فضایل اخلاقی می‌شود.


در ادامه رئیس خانه آموزش و توانمندسازی شهر پردیس، نتایج تحقیقات و اقدامات این مرکز در حوزه پایش وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهر پردیس را تشریح کرد، سپس حاضران پیشنهادات خود را مطرح کردند و در پایان مقرر شد شهرداری بومهن و بخشداری های بومهن و جاجرود، پژوهش‌های حوزه آسیب اجتماعی و فرهنگی را در مناطق مربوطه در دستور کار قرار دهند.


برگزاری کلاس های آموزش فضایل اخلاقی در ادارات با حمایت فرمانداری و همکاری دفتر امام جمعه شهرستان، مشارکت آموزش و پرورش در برگزاری این دوره ها در مدارس و ارائه پیشنهادات ادارات در حوزه های کاری خود برای اغنای فرهنگی پس از بررسی مشکلات و استفاده از نظر متخصصان امر از مصوبات این جلسه بود.

 

 
تعداد بازدید: 28
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پایگاه اطلاع رسانی شهرداری بومهن می باشد.
Powered by DorsaPortal